Steden doen straatverlichting terug aan
Supertriest vind ik dit :-/
We zijn het meest verlichte land op de planeet. Met lichtvervuiling die nefast is voor fauna en flora (ja, dus ook voor de dieren).

Zelfs in onze straat ’s nachts verlichting, op de ‘buiten’. Al jaren een doorn in mijn oog. Op weekdagen wordt sedert enkele jaren gelukkig gedoofd van 12 tot 5AM, maar voor mijn part mogen ze die volledig wegdoen. Een deel zijn vervangen door LED’s en getver zeg, het zijn precies phares om een voetbalveld te verlichten. Zooo fel!
Energieverkwisting en milieuvervuiling, allemaal omwille van een onveiligheids’gevoel’ (want neen, helemaal geen bewezen relatie met criminaliteitscijfers). Moet daarom een hele buurt/dorp/stad constant verlicht worden?
Ook nog: Ik snap het onveiligheidsgevoel zeer zeker (de subjectieve onveiligheid). Maar wat objectieve onveiligheid betreft (het aantal incidenten) heeft onderzoek aangetoond dat wel/geen straatverlichting daar geen verschil in maakt. Dus bij wel straatverlichting zijn er evenveel incidenten als bij geen straatverlichting.
Mi moet dan ook meer ingezet worden op andere middelen om dat onveiligheids*gevoel* (de subjectieve beleving) aan te pakken (is voor een groot stuk ook cultureel bepaald, media spelen hier ook op in, …) dan gewoonweg weer volop straatverlichting aan te zetten/houden.
In andere landen is veel minder straatverlichting (omdat ze het er ook historisch zo gewend zijn) maar hier zijn we zo opgegroeid met op elke x meter een straatlamp. (daarbij moet natuurlijk ook gewerkt worden aan preventie van de objectieve onveiligheid, wat ook weer de subjectieve onveiligheid zal beïnvloeden).
BRON
Steden keren op hun stappen terug en doen de lichten weer aan
Wie niet kan inloggen, het kan ook hier geraadpleegd worden: