Boeren woest op milieumaffia

Een andere kop kon zijn: ‘mensen woest op boerenmaffia’… 

screenshot Telegraaf

Ja, er mogen/moeten boeren zijn. 

Boeren die voedsel produceren met respect voor mens, dier en milieu. En dat is nu op veel plaatsen allerminst het geval.

AL JAREN is duidelijk dat de industriële veeteelt een nefaste impact heeft op milieu/natuur en ook één van de belangrijkste bijdragers is aan de klimaatverstoring. Maar er werd stug verder gedaan. Nog grotere bedrijven gezet, nog meer leningen aangegaan, nog meer dieren uitgebuit …

Dat er elders *misschien* koeien bijkomen is een non-argument. Zo kan je alles gaan plat relativeren en komt er nooit ergens verandering.
Het gaat om de natuur HIER. We zitten HIER met een enorm stikstofprobleem. We zitten HIER met een sector die de draagwijdte van het land overschrijdt. We zitten HIER met miljoenen koeien, varkens en kippen en we zitten HIER met mestbergen. We moeten er HIER wat aan doen.

Voor de gezondheid van het land, voor de gezondheid van de mensen, voor de natuur, en natuurlijk ook voor dieren zelf. #bevegan

BRON: Telegraaf

https://www.telegraaf.nl/nieuws/1884467228/boeren-woest-op-milieumaffia-na-stikstof-uitspraak-iedere-koe-die-we-hier-weghalen-komt-ergens-anders-in-de-wereld-terug

NOOT:

De focus ligt hier op de impact op natuur/milieu.

Veganisme is echter ruimer dan dat.

De grootste slachtoffers blijven echter buiten beeld: de dieren zelf die een dieronwaardig leven lijden en wiens rechten geschonden worden.

Veganisme is een filosofie met respect voor dierenrechten en rechtvaardigheid voor alle dieren. In een vegan levensstijl wordt het gebruik van dieren en dierlijke ‘producten’ zo veel als mogelijk en praktisch haalbaar vermeden.

—————————–

Geef een reactie