Waarom leggen industriekippen’ meer eieren dan ‘hobbykippen’
Een item bij Keuringsdienst van waarde over waarom ‘kippen van bij de boer’ (‘industriekippen’ dus) meer eieren leggen dan zogezegde ‘hobbykippen’.
Of het nu gaat om ‘industriekippen’ of ‘hobbykippen’ (vaak dezelfde rassen), de kippen zijn door de jaren heen zó selectief doorgekweekt dat ze onnatuurlijk veel eieren leggen, met ook een negatieve impact op hun gezondheid. ![]()
![]()

In de industrie wordt dat aantal eieren ook nog eens kunstmatig opgetrokken door het licht tot wel 16uur per dag te laten branden in de loods, om zo de lange dagen van de lente na te bootsen. ![]()
![]()
NOOT – Over eitjes van ’tuin’ of ‘hobbykippen’ en waarom vegans die ook niet eten – zie info hieronder**
QUOTE
“Pluimveebedrijven proberen de eeuwige lente en zomer na te bootsen om zo méér eieren in een jaar te produceren. Om een legkip zo’n zestig weken lang eieren te laten leggen, wordt het aantal uren licht per dag langzaamaan opgebouwd. “
BRON KRO – NCRV
https://kro-ncrv.nl/programmas/keuringsdienst-van-waarde/meer-eieren-kippen-boer-dan-hobbykip?
** Over eitjes van ’tuin’ of ‘hobbykippen’ en waarom vegans die ook niet eten : https://www.graswortels.org/2018/eitjes-van-tuinkippen/