Winkel verkoopt geen paling meer wegens ‘bedreigde diersoort’

De titel leest “Bedreigde diersoort, dus niet langer te verantwoorden”. Correctie: bedreigd of niet maakt niet uit. Geen énkele diersoort valt nog te verantwoorden. Ook de hondshaai wil leven.

Titel van het artikel op VRT – aangepast door mij

Vissen, krabben, kreeften, garnalen zijn allemaal individuele voelende wezens, die allemaal willen leven.

Vanuit het perspectief van het individuele dier zelf maakt het niet uit of ze nog met weinig (‘bedreigd’), of met veel zijn.

Wil je de smaak van de zee? Er zijn lekkere plantaardige alternatieven zoals zeewierkroketten!

Afbeelding via externe URL – artikel VRT

QUOTE

“De lokale vishandel Clatervis in Hove stopt met het verkopen van paling. De Europese paling is met uitsterven bedreigd. De viswinkel vindt het daarom niet langer verantwoord om de paling in de toonbank te leggen. Ze willen zo hun klanten ook sensibiliseren. Daarnaast hopen ze dat de overheid het stopzetten van de verkoop zou verplichten aan alle vishandels.”

BRON – VRT

Viswinkel in Hove verkoopt bewust geen paling meer: “Bedreigde diersoort dus niet langer te verantwoorden”

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/01/28/vishandel-hove-paling-bedreigd-verkoop-uitsterven

Foto ter illustratie – Photo by Natalia Gusakova on Unsplash

Geef een reactie

WordPress Cookie Notice door Real Cookie Banner